Lodowisko w Mościcach ma szansę na zadaszenie

24.01.2018

Z takim projektem wyszli radni z Komisji Sportu. Pod dyskusję radnych na najbliższej sesji wchodzą dwa projekty: zadaszenie typu namiotowego za 400 tysięcy i trwałe zadaszenie za ponad 800 tysięcy złotych.

Raczej optuję za tym kosztem wyższym, bo wiadomo, że hala namiotowa, pomimo udzielonej kilkuletniej gwarancji, jest obiektem nietrwałym, po kilku latach może ulec znacznemu zniszczeniu. Zadaszenie na Wojska Polskiego jest już 10 lat i żadnych uszczerbków na nim nie widać – mówi Edward Rusnarczyk – dyrektor TOSIR.

Dyskusji w sprawie zadaszenia można się spodziewać podczas czwartkowej sesji rady miasta. Mieszkańcy chwalą pomysł. – Myślę, że to jest dobry pomysł. Jak będzie padać deszcz czy śnieg, to wiadomo – lepiej, żeby było jakieś zadaszenie i w spokoju można pośmigać na lodzie nie martwiąc się, że coś spadnie na głowę – dodają.

Lodowisko w Mościcach jest najmniejsze w Tarnowie, najbardziej oblegany jest obiekt przy ul. Wojska Polskiego. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przyznaje, że zadaszenie przyczyniłoby się do lepszej frekwencji łyżwiarzy w Mościcach.

Posłuchaj:
Edward Rusnarczyk
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN