Lodowisko w Tarnowie będzie otwarte!

02.12.2020

Jeszcze kilka tygodni temu obostrzenia i opinie Ministerstwa Sportu wskazywały na to, że nie uda się uruchomić jedynego tej zimy lodowiska w Tarnowie. Jak się okazuje ślizgawka przy ul. Wojska Polskiego jednak będzie otwarta.

Będziemy jedynym dostępnym ośrodkiem do uprawiania sportu. Z pozostałych korzystać mogą jedynie grupy zorganizowane czy sportowcy przygotowujący się do zawodów.

Lodowisko będzie dostępne od 5 grudnia – informuje dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Marszałek. – Po konsultacjach także z innymi ośrodkami sportu w Polsce i wprowadzeniu określonych obostrzeń zdecydowaliśmy się udostępnić lodowisko. Będzie otwarte w zwyczajowych godzinach od 10.00 do 21.00 z obostrzeniami związanymi z pandemią – musimy zachowywać dystans społeczny, maseczki przy dojściu do kasy i wypożyczalni łyżew, natomiast już na samej tafli maseczka nie będzie obowiązywała.

Szef TOSiR-u nie ukrywa, że przynajmniej lodowisko pozwoli im trochę nadrobić ogromne straty w ośrodkach sportowych w tym roku.

– Lodowiska w Tarnowie zawsze cieszyły się dużym powodzeniem i była duża frekwencja, zwłaszcza przy Wojska Polskiego. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie duża frekwencja, zważywszy na to, że są dość duże obostrzenia na stokach narciarskich i śniegu nie ma dużo i w tym okresie te osoby chcąc uprawiać jakiekolwiek sporty wybierają się właśnie na lodowisko.

Dodajmy, że lodowiska w Mościcach w tym sezonie nie będzie, ponieważ w Arenie Jaskółka Tarnów ma zostać uruchomiony szpital tymczasowy.

Posłuchaj:
Arkadiusz Marszałek
Jadwiga Koziol, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN