Jest decyzja o przedłużeniu najmu – czy wszyscy zadowoleni?

29.03.2018

Jest kompromis w sprawie najmu mieszkań w Hotelu Ochrony Zdrowia w Tarnowie. Po rozmowach przeprowadzonych przez wicemarszałka Małopolski Wojciecha Kozaka z dyrektor Szpitala Św. Łukasza w Tarnowie, podjęto decyzję o przedłużeniu dotychczasowych umów najmu do końca lipca.

Mimo tego do dyrekcji tarnowskiego szpitala Św. Łukasza lokatorzy złożyli wniosek o przedłużenie umów o kolejne pół roku. Chcą by władze szpitala wycofały się z wcześniejszych decyzji o zakończeniu ich umów z końcem kwietnia i konieczności wyprowadzki.

To propozycja odstąpienia od decyzji o skróceniu najmu – mówi pełnomocnik lokatorów, były poseł Robert Wardzała. – Wszyscy mieszkańcy, którzy najmują te lokale i te umowy im się kończą z końcem marca albo kwietnia składają wnioski o aneksowanie tych umów, które do tej pory funkcjonowały zgodnie z formułą, którą przyjął szpital. Nie będzie możliwości znalezienia powodów formalnych, żeby ich nie przedłużać. Chcemy by Ci ludzie mogli spokojnie spędzić święta – dodaje.

Nie możemy czekać z założonymi rękami – mówią reporterowi RDN rozżaleni mieszkańcy. – Nie śpimy po nocach, denerwujemy się, że za chwile naprawdę możemy stąd wylecieć na bruk. – My chcemy tu zostać na stałe, mieszkamy tu po kilka lat. Są tutaj starsi i schorowani ludzie, gdzie oni pójdą? – Jesteśmy gorzej traktowani jak psy, bo psa jak się wyrzuci z domu, to się idzie do więzienia. – Nie zgadzamy się z panią dyrektor, my zostajemy – dodają lokatorzy.

Tymczasem władze szpitala mają inny pomysł co do zagospodarowania bloków po remoncie. – Musimy przenieść kilka poradni i instytucji działających na terenie szpitala – mówi dyrektor Anna Czech. – Musimy tam przenieść stowarzyszenia pacjentów, szkołę rodzenia, bo tutaj nie ma miejsca. Coraz mniej tej przestrzeni w szpitalu możemy przeznaczyć na funkcje pomocnicze dla pacjentów, dlatego musimy myśleć o tym, że ten hotel docelowo po remoncie będzie przeznaczony na potrzeby szpitala – tłumaczy Anna Czech.

Małopolski Urząd Marszałkowski wydał decyzję o przedłużeniu najmu mieszkań w Hotelu Ochrony Zdrowia do końca lipca. Po tym terminie mają rozpocząć się remonty obu budynków. Przeprowadzona kontrola stanu technicznego obiektów wykazała, że są w złym stanie technicznym.

Mieszkańcy mówią, że to tylko częściowa satysfakcja. Do tematu będziemy wracać.

 

Posłuchaj:
Robert Wardzała
Lokatorzy
Anna Czech
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN