Łomnica-Zdrój: Budynek gospodarczy spłonął doszczętnie [ZDJĘCIA]

19.09.2021

Ponad 7 godzin trwała walka z ogniem w Łomnicy-Zdroju. Budynek gospodarczy spłonął wraz ze zwierzętami, maszynami i innymi urządzeniami. Na miejscu działało 41 strażaków z 13 zastępów. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Państwowa Straż Pożarna i jednostki OSP ruszyły do akcji w sobotę (18.09) po 23.00. Na miejscu okazało się, że budynek jest zajęty ogniem w całości. Dach oraz strop były już zawalone. W środku były cielęta, świnie i koń, ale nie było możliwości, by do nich dotrzeć.

Możliwości działań mocno były ograniczone ze względu na trudny teren, co uniemożliwiło bezpośredni dojazd wozami strażackimi na miejsce pożaru. Zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, oświetliły teren oraz podały dwa prądy wody na palący się budynek.

Ze względu na problem dostarczania wody zbudowano mieszany systemu dostarczania wody tj. dowożenie i przetłaczanie. Prowadzono prace rozbiórkowe konstrukcji budynku przy użyciu pilarki spalinowej oraz podręcznego sprzętu burzącego. Przegrzebano pogorzelisko oraz przelano składowane w budynku siano i inne nadpalone elementy konstrukcji. Po zakończonych działaniach miejsce działań pisemnie przekazano właścicielom.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Zbigniew Mączka
play
Słowo za słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Kudłacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN