LOWE w Zaborowie pomaga rozwijać pasje [ZDJĘCIA]

04.05.2021

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia dla mieszkańców gminy Szczurowa organizowane w LOWE, czyli w Lokalnym Ośrodku Wiedzy i Edukacji.

Ośrodek działa w Szkole Podstawowej w Zaborowie. Można się tam nauczyć się m. in. obsługi komputera czy kasy fiskalnej, ukończyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, poznać sposoby rozwiązywania konfliktów, ale także uczestniczyć w zajęciach fitness, warsztatach kulinarnych czy rękodzielniczych.

Dla wielu mieszkańców małych miejscowości, oddalonych od dużych centrów kultury i edukacji, LOWE stają się miejscem integracji lokalnej społeczności, często też jedyną szansą nabycia umiejętności koniecznych w pracy oraz rozwijania swoich pasji – mówi Radiu RDN koordynatorka projektu w Zaborowie Joanna Ozorka-Krawczyk.

– Oferta Ośrodka jest kierowana do wszystkich dorosłych mieszkańców zainteresowanych samorozwojem. Ośrodek organizuje kursy, warsztaty, spotkania, które są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Zajęcia organizowane w LOWE w gminie Szczurowa, cieszą się dużą popularnością. Naszym założeniem jest stworzenie takiego miejsca, gdzie osoby dorosłe mogą przyjść wzmocnić swoje kompetencje, otworzyć się na działanie w środowisku lokalnym.

Projekt LOWE, organizowany przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa i Ministra Edukacji Narodowej, ma na celu aktywizację i włączenie w różnorodne formy edukacji osób dorosłych w ich środowisku lokalnym.

Relacje z warsztatów i kursów można zobaczyć na facebookowym profilu LOWE w gminie Szczurowa:

https://www.facebook.com/Lokalny-O%C5%9Brodek-Wiedzy-i-Edukacji-w-Gminie-Szczurowa-107177351095292

Posłuchaj:
Joanna Ozorka-Krawczyk
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN