Lwowska nie będzie gotowa we wrześniu? Wykonawca przewiduje opóźnienia

04.05.2021

Firma wystąpiła o przedłużenie terminu realizacji umowy.

Ulica po remoncie miała być oddana we wrześniu.

Jak mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Artur Michałek, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy chce przedłużyć termin oddania o ponad 40 dni, miasto zgodziło się maksymalnie na 20 kilka.

– Jest to związane z warunkami atmosferycznymi, jakie panowały w okresie zimowym. Ze stanowiska, jakie my reprezentujemy, nie ma podstaw do tego, żeby aż tak długi okres czasu tę umowę przedłużyć. To oczywiście nie przesądza o tym, że kontrakt będzie realizowany dłużej. Widzimy teraz na placu budowy dość duży progres, wykonawca zaangażował większe siły i środki, więc liczymy na to, że ten czas, który był stracony w okresie zimowym na opady śniegu czy niskie temperatury, zostanie teraz w części nadrobiony.

W tej chwili trwają prace na nowej jezdni, które mają zakończyć się w najbliższych dniach. Ruch ma być przeniesiony na nową jezdnię jeszcze w ten weekend, a najpóźniej w następny. Wówczas kierowców czeka zmiana organizacji ruchu.

– Wykonywany jest specjalny bypas, który pozwoli ominąć przebudowany obiekt mostowy na potoku Małochlebówka oraz dodatkowy odcinek dowiązania się tej jezdni w rejonie szpitala. Po wykonaniu tych prac będzie możliwe przeniesienie się ruchu i rozpoczęcie prac na starej jezdni, którą odbywa się teraz ruch.

Przypomnijmy, poprzedni wykonawca Lwowskiej – firma Strabag – przerwała prace i złożyła pozew przeciw miastu po tym, jak wypowiedziało jej umowę.

Strabag domaga się od miasta ponad 3 miliony złotych. Spór rozstrzygnie sąd.

Koszt przebudowy Lwowskiej to ok. 38 milionów złotych.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN