Maciej Rogóż zawieszony w prawach członka klubu PiS-Wybieram Nowy Sącz

25.11.2021

Radny Maciej Rogóż został zawieszony w prawach członka klubu PiS-Wybieram Nowym Sącz przy nowosądeckiej radzie miasta. Poinformowany został o tym sms-em przez szefa klubu, wiceprzewodniczącego rady, Michała Kądziołkę.

Sam zainteresowany jest zdziwiony sposobem przekazania mu tej informacji oraz, brakiem jej uzasadnienia. Jak się domyśla, być może nie wszystkim podoba się to, że stara się nie uczestniczyć w politycznej walce, jaka trwa w mieście.

Samorząd nie jest od tego – dodaje Maciej Rogóż.

Widzimy, jak wyglądają relacje w Radzie Miasta Nowego Sącza. Ja staram się od tego zdecydowanie dystansować. Powiem w ten sposób, że jeżeli prezydent Handzel firmuje dobre rzeczy, to ja je będę po prostu popierał , a jeżeli będą złe i będę miał wątpliwości, to też będę o tym mówił i wtedy będę krytykował – podkreśla.

Maciej Rogóż twierdzi, że nie złamał żadnego punktu z wewnętrznego regulaminu klubu i chciałby usłyszeć rzeczowe wyjaśnienia ze strony swoich kolegów, co do tej decyzji.

Pytany o to, czy spodziewa się ewentualnego wykluczenia również z partii Prawo i Sprawiedliwość, której jest członkiem, twierdzi że byłoby to działanie bezprawne.

Posłuchaj:
Maciej Rogóż
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN