Majątek Miasteczka Multimedialnego wyceniony na ponad 35 mln zł – za ile rzeczywiście zostanie sprzedane?

02.02.2018

35 mln 508 tysięcy złotych. Na tyle syndyk wycenił majątek Miasteczka Multimedialnego w Nowym Sączu. Nie oznacza to jednak, że właśnie za taką cenę budynek przy ul. Myśliwskiej zostanie sprzedany. Może on trafić w inne ręce za znacznie mniejsze pieniądze. Nawet około 29 mln. złotych.

Teraz konieczne jest zebranie się rady wierzycieli i ustalenie szczegółów. W skład rady wchodzi miasto Nowy Sącz, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Sączu, Urząd Skarbowy w Nowym Sączu, bank Zachodni WBK i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Są także dwaj zastępcy: jeden z najemców i Tauron.

Rada zdecyduje o sposobie likwidacji czy ewentualnie trybie sprzedaży – wyjaśnia syndyk masy upadłościowej Witold Kadłuczek. – Rada ostatecznie wyznaczy też terminy najbliższych działań.

Ogłoszenie przetargu lub informacja o innej formie sprzedaży powinna zostać ogłoszona za około 2 miesiące. Jeśli jednak pojawią się zastrzeżenia do wyceny proces może się wydłużyć.

Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku sąd ogłosił upadłość Miasteczka Multimedialnego. Wierzyciele spółki już zgłosili roszczenia na ponad 130 mln złotych.

Posłuchaj:
Witold Kadłuczek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN