Majówkowy weekend 2019

30.04.2019

Na drogach w całym kraju funkcjonariusze prowadzić będą kontrole prędkości i trzeźwości.

Prognozowana na najbliższe dni pogoda raczej nie będzie sprzymierzeńcem dla kierowców. – Padający deszcz może sprawić, że będzie ślisko na drogach – mówi Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji.

Na pewno ten ruch będzie wzmożony, na pewno na naszym odcinku autostrady A4, ale również na drogach krajowych, wojewódzkich czy powiatowych. Tutaj przestrzegam wszystkich, którzy będą korzystać z tych naszych lokalnych dróg, nie przekraczali dozwolonej prędkości. Rozkojarzenie, brak odpowiedniego przygotowania, czy też zbyt mała odległość między pojazdami oraz nieuwaga kierujących. Uważajmy i jedźmy bezpiecznie i spokojnie.

Policja apeluje, by w majowe święta kierowcy nie jeździli po ulicach miast na pamięć. – Odbywać się będą uroczystości patriotyczne, więc mogą nastąpić utrudnienia w ruchu – dodaje Paweł Klimek.

Będą uroczystości, będą przemarsze, będą zmiany organizacji ruchu. Musimy zwracać na to uwagę, nawet w naszym mieście, jak będziemy się poruszać, abyśmy patrzyli na znaki. Na pewno czekają nas chwilowe zamknięcia, chwilowe objazdy na pewno będą obowiązywały. Więc zwracajmy uwagę przede wszystkim na znaki pionowe. Jednak jak będą policjanci lub inni umundurowani funkcjonariusze, na ich polecenia, które będą wydawali w tym momencie.

1 i 2 maja przez Tarnów oraz okolice przejadą kolarze uczestniczący w Karpackim Wyścigu Kurierów. Będą zmiany w organizacji ruchu i zamknięcia ulic.

Dodajmy, że w ubiegłym roku podczas majowego weekendu na drogach powiatu tarnowskiego doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby. Policjanci odnotowali również 53 kolizje drogowe oraz drobne stłuczki.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Kądziołka
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN