Makieta zachwyciła dużych i małych pasjonatów kolei [ZDJĘCIA]

01.12.2019

Choć to tylko miniatura to przyciągnęła prawdziwe tłumy. Jej wymiary to 7,5 metra na 3,5 metra. Na takiej powierzchni pokazane są tajniki kolejnictwa, szlaki kolejowe, mosty, zabytkowe lokomotywy czy wagony. W sobotę spełniło się nie jedno marzenie z dzieciństwa.

Makieta czekała w sobotę na pasjonatów kolei na dworcu PKP w Nowym Sączu. Miniaturowy dworzec i szlaki kolejowe można było oglądać dzięki Nowosądeckiemu Stowarzyszeniu Miłośników Kolei.

Pani Monika przyszła obejrzeć kolejkę z mężem i synem. Jak przyznaje trudno ocenić, który z jej mężczyzn bawi się lepiej. – Każde dziecko, które lubi przysłowiową ciufcie, może zobaczyć tą ciufcie na żywo, troszkę w innej wielkości. Dotknąć się niestety nie da.Każdy z nas gdzieś tam w dzieciństwie marzył o takiej kolejce, więc fajnie, że możemy sobie przynajmniej zobaczyć – dodał Pan Adam.

Pani Ania na dworzec przyszła z córką i nie ukrywa, że taka kolejka byłaby nie lada atrakcją w jej domu.- Fajna, już sprawdzałyśmy czy by nam weszła do domu, ale nie bardzo, jest dość przestrzenna, widać jest dużo elektroniki, kilku panów z obsługi, którzy tutaj ogarniają temat.

Po torach poruszał się model zabytkowych lokomotyw, między innymi lokomotywa SM 42 czy parowóz TY 2, która prowadzi pociąg Retro.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN