Małopolska kurator oświaty: – Nie ma pomysłów na przesuwanie matur

31.03.2020

Na razie tegoroczni maturzyści nie muszą się martwić – prawdopodobnie napiszą maturę w normalnym terminie. To samo dotyczy uczniów klas ósmych, którzy pod koniec kwietnia mają napisać egzaminy ósmoklasisty. Na ten moment terminy egzaminów się nie zmieniają – powiedziała małopolska kurator oświaty.

Barbara Nowak, w programie Słowo za Słowo zaapelowała do młodych ludzi aby dobrze wykorzystali ten czas na przygotowanie się do egzaminów

– W tej chwili nie ma żadnych pomysłów na przesunięcia. ja proszę maturzystów żeby ten czas, który w tej chwili spędzają w domach, postarali się przeznaczyć na powtórzenia, na uzupełnienia wiedzy, a postaramy się zrobić wszystko żeby mogli podejść w normalnym czasie do matury, bez zagrożenia ich zdrowia.

Koronawirus w Polsce spowodował zamknięcie szkół do Wielkanocy. Przerwa w szkołach będzie trwała do 14 kwietnia.

W tej chwili trwają próbne egzaminy ósmoklasisty. Wczoraj uczniowie rozwiązywali test z języka polskiego, dziś matematyka a jutro język obcy. Ósmoklasiści piszą egzaminy w domach. Przystąpienie do nich nie jest obowiązkowe.

Małopolska kurator oświaty zapewniła, że na chwilę obecną nie ma pomysłów przedłużenia roku szkolnego i skrócenia wakacji.

Posłuchaj:
Barbara Nowak
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN