Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej HUMINE, to nie tylko wsparcie dla nauczycieli w zdalnym nauczaniu

12.12.2020

Tarnowskie Laboratorium od pół roku pomaga na co dzień bezpłatnie nauczycielom, psychologom i pedagogom.

Ruszają też prace nad specjalizacją szkół, które mają się wybijać w wybranej przez siebie dziedzinie.

Najczęściej nauczyciele szukają w Laboratorium ciekawych metod komunikacji z uczniami czy ich aktywizacji. Pytają o programy, które mogą uatrakcyjnić zdalne lekcje, o prowadzenie platform czy bezpieczeństwo cyfrowe.

Jak mówi wicemarszałek województwa małopolskiego, Marta Malec – Lech, na trzy lata 22 szkoły we wszystkich powiatach Małopolski zostaną objęte programem opieki, gdzie trenerzy będą przygotowywać z nauczycielami i uczniami zmiany systemowe w nauczaniu.

– Chodzi o to, żeby te szkoły były wzorem dla innych placówek, w jaki sposób ta transformacja cyfrowa może nastąpić, aby ta edukacja cyfrowa była uzupełnieniem edukacji stacjonarnej. W ramach tych szkół będzie też prowadzony model, w którym będzie kłaść się nacisk na nauczanie matematyki, sztuki, nauk przyrodniczych, inżynierii, ale z dużym naciskiem na umiejętności praktyczne.

Jak dodaje Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia Miasta w Interencie, które prowadzi Laboratorium, będą próbowali tworzyć specjalizację szkół.

– Chcielibyśmy, żeby szkoły modelowe miały swoją specjalizację tematyczną. Mogą to być np. klimat, wyprawy w Kosmos czy specjalizacje związane z nowymi technologiami. Każda szkoła może sobie taką specjalizację wypracować i w niej się specjalizować, tak żeby uczniowie wychodzili z tej szkoły ze specjalnym przygotowaniem. Będziemy też budowali współpracę z przemysłem, tym nowoczesnym.

Dodajmy, że już po feriach zimowych – HUMINE zaprezentuje cykl bezpłatnych webinariów na temat zwiększania atrakcyjność zajęć szkolnych – nie tylko tych prowadzony za pośrednictwem sieci.

Posłuchaj:
Marta Malec - Lech
Krzysztof Głomb
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN