Małopolskie ślubowanie żołnierzy WOT. Część z nich trafi do Tarnowa i Limanowej

21.05.2022

W sobotę (21.05) o godz. 11 na rynku w Olkuszu odbędzie się uroczyste ślubowanie żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Następnie zostaną rozdzieleni do służby w różnych batalionach. Wśród nich znajdzie się grupa trafi m.in. do Tarnowa i Limanowej.

Por. Adam Trębacz z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w rozmowie z Radiem RDN mówi, że po przysiędze żołnierze WOT będą przechodzić dalsze szkolenia.

Żołnierze po 16-dniowym szkoleniu podstawowym i zaliczeniu pętli taktycznej rozpoczną cykl szkoleniowy, który potrwa trzy lata. W rejonie Tarnowa i Limanowej, w oparciu o tereny, które się tam znajdują, będą realizowali programowe ćwiczenia, m.in. taktykę, marsze, które w tych terenach się będą odbywać. Będą także korzystać ze strzelnicy w Bochni, która jest świetnie wyposażona.

Terytorialsi przydzieleni do regionu tarnowskiego zasilą 113. batalion Wojsk Obrony Terytorialnej, który docelowo ma liczyć około 650 żołnierzy, w tym część z nich to żołnierze zawodowi.

W dalszym ciągu trwa nabór do służby WOT. Por. Adam Trębacz zachęca wszystkich zainteresowanych, by zgłosili się do jednostek i rozpoczęli szkolenia. Jak dodaje, to może być świetny sposób na spędzenie wakacji.

Rekrutacja odbywa się cały czas. Już teraz zapraszam osoby, które nie mają swojego pomysłu na wakacje, by zgłosiły się do nas 25 czerwca, czyli dzień po odebraniu przez uczniów, studentów dyplomów. Wówczas rozpoczniemy wcielenie m.in. do batalionu w Tarnowie, Limanowej, Oświęcimiu czy Krakowie. Przysięga tych żołnierzy odbędzie się 10 lipca na rynku w Myślenicach.

Osoby z regionu, które chcą zasilić szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i odbyć szkolenie podstawowe lub wyrównawcze (dla osób, które już wcześniej przechodziły szkolenie wojskowe), mogą zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie lub bezpośrednio do rekruterów poprzez stronę internetową https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Jakub Sajdak, fot. 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN