Małżeńska kwarantanna w sercu Beskidu Sądeckiego

19.03.2020

O małżeńskich relacjach bezpośrednio z górskiej kwarantanny? Oczywiście, że tak. Monika i Jacek Kaniewscy to udowadniają. Ona Sądeczanka, animatorka kultury, miłośniczka tradycji. On teolog z Pomorza, narciarz i przewodnik górski. Połączyła ich miłość do siebie i gór.

Od 8 lat mieszkają i prowadzą turystyczne gospodarstwo “Chata na Bucniku” wysoko w paśmie Prehyby w Beskidzie Sądeckim. Mieszkają tam na co dzień, prowadząc przystań dla wędrujących po górach, tych umówionych wcześniej, jak i tych którzy po prostu tam zaglądną. Zazwyczaj zapracowani, ale robią to co kochają. Teraz kiedy turystów brak i góry opustoszały, nieco zwolnili i zostali w swojej przystani sami z czwórką dzieci. Ten dodatkowy czas postanowili wykorzystać. Od kilku dni zawsze o 10.00 łączą się ze światem, prowadząc na żywo videobloga “Małżeństwo w czasach zarazy”. Mówią w nim o swoich relacjach, problemach, odkrywaniu cały czas na nowo daru jakim jest bycie mężem i żoną.

Monika i Jacek pokazują, że każda sytuacja niesie ze sobą nowe możliwości i nawet podczas narodowej kwarantanny można zrobić coś, do czego być może nie zmobilizowalibyśmy się w zwyczajnej codzienności. Uczy jak przetrwać razem pod jednym dachem, nie tylko przymusowo, ale też dobrowolnie, nie kilka tygodni ale wiele lat.

Gospodarzy można oglądać i posłuchać na profilu Facebook’owym “Chata na Bucniku”

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN