Mania Pomagania zagrała już po raz szósty! [ZDJĘCIA]

14.07.2018

Tłumy zgromadziły się na stadionie sportowym w Koszycach Małych. Poprzez dobrą zabawę trójka chorych dzieci z gminy Tarnów otrzymała wsparcie finansowe.

Jak mówili uczestnicy imprezy najważniejsza była pomoc. – Dziś w szczególności kierowałam się miłością do dzieci, dlatego zdecydowałam się przyjść. Chciałem pokazać też dziecku i nauczyć, że o takich rzeczach trzeba pamiętać. Najważniejsza jest pomoc dzieciom z gminy Tarnów i bardzo się cieszymy, że nasza gmina podejmuje takie działania, szósty raz, a myślę, że nie ostatni – dodają.

Rodzice dzieci byli pod wrażeniem tak licznie zgromadzonej publiczności. – Jestem zaskoczony taką dobrocią, która bije od wszystkich ludzi. Serce rośnie, łza w oku się pojawia i jest się bardzo wdzięcznym ludziom, że robią to co robią bezinteresownie – mówi tata Julki. – Myślałam, że będzie gorzej, bo Weronika nie lubi głośnej muzyki – tłumaczy mama dziewczynki. – Z mojego punktu widzenia każdy kto z tutaj przyszedł dla mnie, dla mojego dziecka jest gwiazdą – mówi tata Alexa.

Pierwszym zespołem, który zaprezentował się na scenie był InoRos. Poprzez mocne brzmienia połączone z muzyką folkową rozgrzał publiczność zgromadzoną w Koszycach Małych. – Trochę się zmienił schemat, trochę się zmieniła muzyka InoRos, ale ona dalej ma ten folk, ma pop, ma trochę Bałkanów. Najważniejsze dla nas jest to, żeby został ten folk. Bez chwili zastanowienia tutaj przyjechaliśmy i jesteśmy jak najbardziej za tym, żeby wspierać takie inicjatywy – mówi Tomasz Pluta, wokalista zespołu.

Gwiazdą wieczoru, długo wyczekiwaną przez publiczność był zespół Kombii. Grupa zaprezentowała swoje największe hity, na czele z „Słodkiego miłego życia”, czy „Nasze Randez Vouz”. – Jak się te rzeczy komponuje, robi się to wszystko, nagrywa to nigdy nie wiadomo, czy to będzie przebój, czy nie. Często jest to loteria. Jest wiele naszych utworów, które nagraliśmy, które przebojami nie były, ale na szczęście dużo tych przebojów jest – tłumaczy Grzegorz Skawiński, wokalista i gitarzysta zespołu Kombii.

Jednakże całą imprezę rozpoczął mecz piłkarski pomiędzy radiowcami, a samorządowcami z gminy Tarnów, który zakończył się wynikiem 10-4. – To był bardzo ciężki mecz – mówią jednogłośnie kapitanowie obu drużyn – wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł oraz Grzegorz Golec z Radia RDN – Nie chciałbym powtarzać tego wyniku 10-4, jest to wynik dwucyfrowy. Dawno takiego wyniku nie było. Muszę pogratulować drużynie radiowców zaangażowania, zapału, młodości i przede wszystkim gry zespołowej – dodaje wójt. – Drużyna, którą wystawiliśmy naprawdę zagrała solidnie, solidnie z przodu, no i z tyłu, bo tylko 4 bramki straty to naprawdę jest sukces – podkreśla Grzegorz Golec.

Oprócz muzycznej uczty można było skosztować wypieków, a także wiele regionalnych potraw. Dla najmłodszych przewidziano liczne atrakcje m.in. dmuchane zamki, czy zjeżdżalnie.

Posłuchaj:
Uczestnicy
Rodzice
Tomasz Pluta - InoRos
Grzegorz Skawiński - Kombii
Grzegorz Kozioł, Grzegorz Golec
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN