Marcin Kuta: – Nie ma dzisiaj sprawnego funkcjonowania szpitala

28.10.2020

Tak sytuację panującą obecnie w Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie określił w rozmowie z reporterką RDN dyrektor placówki Marcin Kuta.

W ostatnich dniach szpital zwrócił się do pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych prośbą o wsparcie w opiece nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

– To jest prośba do kolegów lekarzy w tym ciężkim czasie. Może ja proszę o coś niezwykłego, ale może uda się znaleźć wśród kolegów lekarzy pracujących w lecznictwie ambulatoryjnym kilka, kilkanaście osób, które poświęcą po kilka godzin w tygodniu i będą chciały nam pomóc w szpitalu. Czas jest niezwykły, mamy coraz więcej chorych. Jeszcze dajemy radę z tymi ludźmi, którzy pracują w szpitalu, ale może być tak, że za kilka dni będziemy mieć szansę uruchomić kolejnych, powiedzmy, 30 łóżek dla chorych z Covidem, a nie będzie ich komu leczyć.

Na ten moment placówka dysponuje 70 łóżkami dla tzw. pacjentów covidowych, wszystkie są zajęte.

Szpital zatrudnia 140 lekarzy, jednak jak zaznacza Marcin Kuta, liczba ta nie oddaje obrazu bieżącej sytuacji – wielu lekarzy choruje na Covid-19, bądź odbywa kwarantannę, część z nim jest na zwolnieniach, lub pracuje w kilku miejscach.

– Nie ma dzisiaj sprawnego funkcjonowania szpitala. Staramy się zapewnić leczenie nie tylko pacjentom z Covidem, ale również pacjentom, którzy są w ciężkich stanach, wymagają diagnostyki lub zabiegów nowotworowych i staramy się połączyć jedno i drugie. Dzisiaj nie możemy mówić o jakimś bezpiecznym, sprawnym funkcjonowaniu szpitala. To jest każdego dnia dostosowywanie się do sytuacji, którą mamy rano albo popołudniu.

Osoby chętne do podjęcia pracy w szpitalu proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 14 6310 484 / 14 6310 474 lub e-mail: administracja@ssz.tar.pl / kadry@ssz.tar.pl.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN