Marcin Lewandowski: Wszystkim nam doskwiera podział społeczeństwa

19.11.2020

Dzisiaj w życiu publicznym brakuje głosu tych, którzy nie zgadzają się z polaryzacją społeczeństwa – mówił na antenie radia RDN prezes Fundacji Alegoria Marcin Lewandowski.

W Pulsie Regionu odniósł się do przetaczających się przez Polskę protestów z licznym udziałem młodych ludzi i toczącej się dyskusji, która często przybiera wulgarny ton.

– Brakuje nam dzisiaj w takim życiu publicznym takiej proaktywności tych, którzy nie mają w sobie zgody na brak dialogu, brak porozumienia, bo wszystkim nam to doskwiera. Jeśli porozmawiamy sobie z najbliższymi, z sąsiadami, w sklepie stojąc w kolejce to każdemu doskwiera dzisiaj to, że polaryzacja społeczeństwa jest coraz większa, a z drugiej strony nic z tym nie robimy. Więc bądź proaktywny a nie reaktywny.

Ostatnie protesty i hasła wykrzykiwane przez młodych ludzi były inspiracją do zorganizowania spotkania dzieleNIEmłodzieży.

Młodzi ludzie z dwóch stron sceny politycznej podejmą dyskusję na temat najważniejszych problemów społecznych.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 listopada o 19:00 w formie on-line. Transmisja będzie dostępna na fanpejdżu RDN Małopolska na Facebooku: https://www.facebook.com/RDNmalopolska

Posłuchaj:
Marcin Lewandowski
Cała rozmowa
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Janusz Kwaśniak
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
play
Rozmowa sponsorowana - Zespół Szkół w Starym Sączu
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN