Marek Srebro nie jest już dyrektorem MOSiR w Tuchowie

03.09.2020

Gmina podpisała z nim porozumienie rozwiązujące umowę o pracę.

Marek Srebro to długoletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po pytaniu o powody tej decyzji burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek odsyła do swojego oświadczenia umieszczonego na portalu społecznościowym. Czytamy w nim że: w pierwszym półroczu tego roku w hali MOSiR odbyła się kontrola funkcjonowania jednostki. (…) Wyniki kontroli i mojego postępowania nie są obojętne i miały wpływ na dalszy bieg spraw”. Burmistrz nie chciała komentować czego dokładnie dotyczyło postępowanie wyjaśniające.

Tak długoletni pracownik powinien być potraktowany w inny sposób – mówi radny Mateusz Janiczek.

– Sytuacja jest bardzo dziwna, pan Marek Srebro jest bardzo zasłużoną osobą dla gminy Tuchów, dla rozwoju sportu. Był też jedną z osób, która była inicjatorem budowy hali MOSiR w Tuchowie, o którą też wiele razy zabiegał. Wydaje mi się, że pożegnanie, czy też rozstanie pana Marka Srebry z funkcją dyrektora powinno przebiegać w innych okolicznościach, a nie że jest to na nim wymuszane przez mało znaczące uchybienia.

Jednak jak mówi burmistrz Magdalena Marszałek jej kontakty z Markiem Srebro są dobre, były dyrektor będzie prowadził sekcję judo.

– Będziemy nadal współpracować i oczywiście sekcja judo już w tej chwili ogłosiła nabór na następny okres i tu nic się nie zmienia, pan Marek nadal będzie trenerem i będzie prowadził sekcję.

Jak dodaje, bardzo ceni sobie dotychczasowe zaangażowanie Marka Srebro w rozwój tuchowskiego sportu.

Posłuchaj:
Mateusz Janiczek
Magdalena Marszałek
Bartek Ziaja, fot. tuchow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN