Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy nie uzyskał wotum zaufania ani absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu

27.08.2020

Przeciwko głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, bo jak tłumaczy Mateusz Cebula przewodniczący rady miasta…

Nasze zastrzeżenie przy finansach budzą cztery sprawy. Naruszenie naszym zdaniem dyscypliny finansowej w sprawie MKS-u gdzie zapłacono odsetki zasądzone wyrokiem sądu. Miasto zapłaciło także karę 15 tys. złotych za wadliwie przygotowane przez zatrudnioną firmę jednego z postępowań przetargowych. Kolejne zarzuty to pół milionowa dziura w systemie odpadowym oraz wydanie 120 tys. złotych na przygotowanie infrastruktury pod kino MORS, a wiemy, że przy obecnych warunkach organizacyjnych i technicznych teraz nie uda się go tam stworzyć.

To decyzje polityczne – komentuje Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

– Naszą pracę traktujemy jako służbę mieszkańcom i nadal będziemy wykonywać swoje zadania. Biorę pełną odpowiedzialność za wszystkie działania, które wykonałem w 2019 roku. Uważam, że zrobiliśmy to dobrze i merytorycznie to uzasadniliśmy.

Mariusz Szewczyk nie uzyskał wotum już drugi raz. To może skutkować złożeniem przez rade wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza. Jak jednak zapewnia Mateusz Cebula, rajcy PiS nie skorzystają z tej możliwości.

Posłuchaj:
Mateusz Cebula
Mariusz Szewczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN