Marszałek o przyszłorocznym budżecie województwa: – To budżet rozwojowy

25.11.2021

Na transport i komunikację zostaną przeznaczone największe środki w przyszłorocznym budżecie województwa małopolskiego. Zarezerwowano na ten cel ponad 700 mln złotych. Wysoką pozycję zajmuje też kultura.

Odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu województwa na 2022 rok.

Marszałek Witold Kozłowski w programie Słowo za Słowo powiedział, że będzie to budżet rozwojowy.

– Budżet w wysokości – po stronie dochodowej i wydatkowej – ponad 2 miliardy 249 milionów, jest największym do tej pory budżetem. Ten budżet jest budżetem rozwojowym.
Największe środki w przyszłorocznym budżecie zostaną przeznaczone na transport i komunikację – ponad 700 milionów, ale też zwiększone po raz kolejny przez nasz zarząd i klub wydatki na kulturę. To jest druga pozycja w budżecie.

Na kulturę przeznaczono ponad 300 mln złotych. Na pomoc społeczną ponad 200 mln złotych, a na ochronę zdrowia
150 mln.

Ponad 84 mln złotych przewidziano na oświatę i wychowanie. Kolejne pozycje zajmują kultura fizyczna (58 mln), przetwórstwo przemysłowe(49 mln), gospodarka komunalna i ochrona środowiska (46 mln), rolnictwo i łowiectwo (38 mln) informatyka (32 mln), turystyka (12 mln).

To dopiero początek całej procedury przyjęcia budżetu Małopolski na przyszły rok. Teraz przez dwa tygodnie radni będą dokładnie analizować jego treść i wnosić ewentualne poprawki.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN