Masowy punkt szczepień w “Jaskółce” jeszcze w tym tygodniu

18.05.2021

Trwają ostatnie prace przed uruchomieniem w tarnowskiej arenie ‘Jaskółka’ drugiego masowego punktu szczepień. Według zapewnień, ma on zostać otwarty już w najbliższych dniach.

Decyzję o utworzeniu Masowego Punktu Szczepień w hali “Jaskółka” wydał 22 kwietnia premier Mateusz Morawiecki. W tym celu prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zdecydował o przedłużeniu dzierżawy Areny na kolejne trzy miesiące. Wcześniej miał tam być szpital tymczasowy, do którego utworzenia ostatecznie nie doszło.

W poniedziałek mieliśmy kontrolę pod kątem logistycznym i medycznym – mówi Anna Czech, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza, który zajmuje się obsługą Masowego Punktu Szczepień w hali “Jaskółka”.

– Inspekcja Sanitarna i Narodowy Fundusz Zdrowia odbyły już wizytacje, które zakończyły się pozytywnie. Przechodzimy do kolejnego etapu, gdzie będzie możliwość utworzenia rejestracji, czyli pacjenci będą zgłaszać się do szczepień i później będziemy zamawiać szczepionki.

W hali Jaskółka zostanie utworzonych 5 wydzielonych stanowisk, gdzie będzie można przyjąć szczepionkę. Plany przewidują, że w punkcie codziennie będzie można zaszczepić 700 osób. Personel medyczny jest już skompletowany, ale wciąż można zgłaszać się do pracy.

Jak zapewnia Anna Czech, Masowy Punkt Szczepień w “Jaskółce” ma ruszyć z końcem tego tygodnia.

Posłuchaj:
Anna Czech
Bartek Ziaja, fot. tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN