Maszty z biało-czerwonymi flagami w każdej gminie? Taki jest plan rządu

30.08.2020

Ruszył rządowy projekt  Pod Biało-Czerwoną, który zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce,  której mieszkańcy dołączą do projektu.

To projekt, który ma upamiętnić stulecie bitwy warszawskiej a także budować naszą narodową tożsamość – mówi wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Wydaje się, że jest to  inicjatywa bardzo praktyczna. Dlatego, że wychodzi ona oddolnie, my jako rząd niczego nie narzucamy tutaj nikomu, tylko to mieszkańcy o tym decydują. Będziemy tę inicjatywę finansować. Praktyką w państwach zachodnich jest to, że we wszystkich miejscowościach możemy zobaczyć flagi państw narodowych. My również chcemy, żeby biało-czerwona dumnie powiewała we wszystkich gminach i miejscowościach naszego kraju.

W gminach do dwudziestu tysięcy mieszkańców wystarczy sto podpisów, w gminach do stu tysięcy pięćset podpisów, a w gminach powyżej stu tysięcy pod petycją musi podpisać się minimum tysiąc osób.

Petycję można podpisać na stronie bialoczerwona.www.gov.pl.

Akcja zbierania podpisów potrwa do 11 listopada.

W trzech gminach, które zbiorą najwięcej głosów, przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Posłuchaj:
Adam Andruszkiewicz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN