Mateusz Ziółko będzie pomagał Sądeckiemu Hospicjum

21.11.2018

Mateusz Ziółko został twarzą medialną Sądeckiego Hospicjum. Piosenkarz przyjechał do Nowego Sącza, żeby oficjalnie poinformować o współpracy z hospicjum. Wszystko zaczęło się od wygranej w telewizyjnym programie “Twoja twarz brzmi znajomo”. Nagrodą było 100 tysięcy złotych. Te pieniądze w ramach darowizny przekazał na rzecz sądeckiej placówki.

Piosenkarz blisko związany jest z Sądecczyzną. Stąd pochodzi jego żona Marianna Sokołowska. Jak się okazuje Mateusz Ziółko planuje tutaj swoją przyszłość. – Jest tutaj cudownie, dlatego zdecydowałem się tutaj zamieszkać. Ja w ogóle jestem chłopakiem ze wsi, więc wielkie miasto mnie nigdy nie pociągało. W Nowym Sączu czuję się wspaniale, bo mam góry, a góry kocham, bo pochodzę z Orawy. Wszystko, co w mieście jest potrzebne, to jest czyli świetne knajpki, piękny ryneczek i wspaniały klimat. Jest z dala od zgiełku i ludzie są fajni – tłumaczy Mateusz Ziółko.

W telewizyjnym show Polsatu polscy artyści wcielali się w rolę znanych piosenkarzy. Modyfikowali swój głos i przechodzili charakteryzację, upodabniającą ich do tych artystów. Mateusz Ziółko podczas programu zaśpiewał m.in jako Zbigniew Wodecki, Andrzej Rybiński, Grzegorz Markowski czy Tina Turner. W finałowym odcinku zaśpiewał piosenkę A natural woman Arethy Franklin.

Laureat podkreśla, że udział w programie był cudownym przeżyciem. – Najbardziej niesamowite w tej przygodzie jest to, że miałem okazję poznać wszystkich artystów, których tak naprawdę znałem wcześniej, bo przecież kto nie zna Arethy Franklin, Zbyszka Wodeckiego czy Lenny’ego Kravitza. Ale jak się okazało, znałem tych artystów bardzo powierzchownie i żeby wgłębić się w ich mentalność, w ich uczucia i sposób wykonywania muzyki, musiałem bardzo dużo się o nich dowiedzieć. Dużo czytałem i słuchałem nagrań w zupełnie inny sposób, niż robiłem to do tej pory. Dzięki temu zacząłem inaczej patrzeć na siebie jako artystę. 

Przekazane pieniądze okażą się bardzo pomocne. – Kwota, która będzie przekazana na nasze konto, pomoże w rozbudowie Sądeckiego Hospicjum – informuje dyrektor placówki, Mieczysław Kaczwiński.

Posłuchaj:
Mateusz Ziółko
Mieczysław Kaczwiński
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN