Maturzyści mogą skorzystać z konsultacji przedmaturalnych

20.05.2020

Choć maturzyści swoją edukację szkolną zakończyli z końcem kwietnia to od 25 maja aż do czasu egzaminów maturalnych, za zgodą MEN, będą mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami.

Są jednak szkoły, które nie traciły czasu i takie konsultacje prowadziły on-line.

– Od samego początku, to znaczy od pierwszego dnia, gdy trzecioklasiści skończyli szkołę, w dalszym ciągu kontaktują się ze swoimi nauczycielami. Nawet się to dobywa w takiej samej częstotliwości, co wcześniej lekcje. Jeśli od 1 czerwca któryś uczeń będzie chciał się spotkać, będzie mógł także przyjść do szkoły. Jest specjalny arkusz, w którym uczniowie zapisują się na konsultacje do nauczycieli – mówi Jan Ryba, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie.

Jak dodaje Jan Ryba, konsultacje w III LO będą kontynuowane także w trakcie trwania egzaminów maturalnych.

W przypadku konsultacji stacjonarnych, szkoły decydują się spotkania indywidualnie. Jak zauważa Janusz Jędrzejczyk, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, w tych przypadkach również muszą być zachowane wszystkie obostrzenia sanitarne.

– Planujemy konsultacje, na razie badamy potrzeby, bo ktoś musi na nie przyjść, żeby był sens je organizować. W tym momencie jeszcze nie mamy konkretnych terminów. Przymierzamy się do organizowania po 1 czerwca. To też jest związane z obostrzeniami, tutaj też trzeba dochowywać wszelkich tych procedur.

W tym roku matury rozpoczną się 8 czerwca. W pierwszej kolejności uczniowie podejdą do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Nie będzie egzaminów ustnych.

Posłuchaj:
Jan Ryba
Janusz Jędrzejczyk
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN