Mąż Grażyny Kuliszewskiej zatrzymany w Londynie

23.07.2019

Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa swojej żony.

Prokuratura wyjaśniająca sprawę śmierci Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina przekazała policji brytyjskiej europejski nakaz aresztowania. Na podstawie tego dokumentu mężczyzna został ujęty w Londynie.

Mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji, choć nie chciał mówić o szczegółach śledztwa prowadzonego przez prokuraturę, potwierdził radiu RDN, że mężczyzna został zatrzymany w związku ze śmiercią żony.

Grażyna Kuliszewska mieszkała z mężem i pięcioletnim synem w Londynie. Zaginęła 4 stycznia po tym, jak dzień wcześniej przyleciała do Polski. Miała na powrót lecieć do Londynu, jednak na lotnisko nie dotarła i ślad po niej zaginął. Podczas rozmowy telefonicznej z siostrą zapowiadała, że przenocuje z synem u ojca, gdzie się nie pojawiła.

Jej mąż, który w Borzęcinie wraz z synem spędzał święta, 4 stycznia wyjechał do Anglii. Z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej kobieta położyła się spać razem z nim i synem. Rano miało jej już nie być, podobnie jak dokumentów i rzeczy osobistych. 7 stycznia mężczyzna zgłosił zaginięcie żony.

W końcu lutego ciało zaginionej, w stanie mocnego rozkładu, znaleziono w Uszwicy w miejscowości Bielcza. Od tego czasu prokuratura ustala, co stało się z 34-ro letnią kobietą.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN