Mężczyznę podejrzanego o produkcję papierosów zatrzymała policja w powiecie brzeskim

20.06.2021

Do 3 lat więzienia i wysoka grzywna grożą jednemu z mieszkańców gminy Szczurowa, który miał się zajmować produkcją papierosów.

Gdyby nie akcyza i podatki paczka papierosów kosztowałaby niecałe 2, zamiast ponad 10 złotych. Łamanie monopolu państwa w zakresie produkcji wyrobów tytoniowych zagrożone jest surowymi karami.

Zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów działalności gospodarczej postawiono 61-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego.

Małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z Brzeska zabezpieczyli w jego samochodzie ponad 70 kg suszu.

Ponadto znaleźli tam także blisko 12 kg krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy i maszynę do krojenia suszu – wylicza Grzegorz Buczak,  pełniący obowiązki rzecznika brzeskiej policji.

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia.

Dodajmy, że według wstępnych wyliczeń Skarb Państwa został narażony w tym przypadku na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 45 tys. złotych.

Posłuchaj:
Grzegorz Buczak
Marek Kołdras, fot.: Brzeska Policja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN