Miało nie być, lecz będą – nowe ścieżki rowerowe Velo

27.11.2017

Miało nie być nowych ścieżek rowerowych, lecz jednak będą. Niedawno Ministerstwo Środowiska zakazało Małopolskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu budowy dróg dla rowerzystów na wałach przeciwpowodziowych, ale wskutek protestów zmieniło stanowisko i z zakazu się wycofało.

Rowerzyści w Małopolsce będą więc mogli korzystać ze ścieżek o łącznej długości nawet do 1000 km, w regionie tarnowskim jest ich już około 200-tu, a będą następne.

To bardzo dobry pomysł. Takich ścieżek powinno być o wiele więcej, dobrze, że rządzący poszli po rozum do głowy – komentują tarnowianie. – Ciesze się, że są takie miejsca dla rowerzystów, więc jestem zdziwiona, że to ma być zabronione. Nie tylko na rowery, ale i na wrotki. Samo zdrowie rower w tych czasach, gdzie każdy ma samochód. Na wsiach, w miastach powinny być takie ścieżki. Sport trzeba uprawiać w każdym wieku, to musi być. Tarnów powinien być cały zrobiony takimi ścieżkami – dodają mieszkańcy.

Budowa ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych wpływa także bezpośrednio na ich wzmocnienie. Planowany termin ukończenia projektu w regionie tarnowskim, czyli przede wszystkim przedłużenia drogi z Ostrowa w okolice Radłowa i dalej przewidziany jest na 2020 rok.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN