Miasto będzie mieć jednak Strefę Kibica

11.06.2018

Nie bez problemów, lecz już wiadomo, że Amfiteatr ożyje w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata. Mieszkańcy Tarnowa w utworzonej “Strefie Kibica” będą mogli oglądać i dopingować polskich piłkarzy.

Mieszkańcy chwalą pomysł, tym bardziej, że Strefy Kibica miało nie być. – Jest to bardzo dobry pomysł, bo to miejsce nie było ostatnio dobrze zagospodarowane. Sam nie mam gdzie oglądać pojedynków piłkarskich, więc tu można się spotkać i pokibicować razem. Na pewno będą większe emocje niż oglądając samemu przed telewizorem. – Jestem kibicem i takie miejsce mnie interesuje. Dobrze, że w mieście coś się dzieje. Złączy to na pewno tarnowian, będzie wspólnie dopingować biało-czerwonych – mówią tarnowianie.

Radny PiS Kazimierz Żurowski zaproponował prezydentowi Tarnowa, by strefa kibica była miejscem spotkania rodzin. – Słyszałem, że miasto nie planuje otwierać takiej strefy kibica, więc napisałem pismo do prezydenta Tarnowa, aby takie miejsce powstało. Taka strefa dedykowana by była na pewno rodzinom, gdzie wspólnie moglibyśmy przeżywać mundialowe emocje. Na pewno stworzenie takiego miejsca ożywi nieco tarnowską Starówkę – informuje radny.

Tarnowski magistrat twierdzi, że nie mógł wcześniej poinformować o Strefie Kibica, bo czekał na decyzję TVP o przyznaniu licencji na transmisje pojedynków piłkarskich. – W strefie kibica będzie 400 miejsc – 275 siedzących w gniazdach oraz dodatkowo ponad 100 krzesełek zostanie przygotowanych dla odwiedzających amfiteatr w tym czasie. Aktualnie trwa wybór pojedynków piłkarskich, które będziemy transmitować, bo licencję od TVP otrzymaliśmy na jeden ekran. Pierwszy mecz, w którym rywalizować będzie Polska i Senegal, obejrzymy już 19 czerwca – mówi Lucyna Bielatowicz, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta.

Oprócz pojedynków polskiej drużyny, tarnowski magistrat planuje otwarcie Strefy Kibica w inne dni, kiedy będą rozgrywane pojedynki pozostałych drużyn.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Kazimierz Żurowski
Lucyna Bielatowicz
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN