Miasto osłupkowane

19.01.2018

Plaga nieprawidłowego parkowania w Tarnowie – statystyki biją rekordy. Tylko od początku roku Straż Miejska nałożyła za to ponad 120 mandatów, przeszło 270 kierowców pouczyła.

Czy tarnowianie mają więc problem z parkowaniem? Jedno jest pewne – by to uporządkować, w mieście pojawiają się kolejne, osłupkowane chodniki. Jednych to cieszy, inni złorzeczą.

Tym razem Policja postanowiła zrobić porządek na swoim podwórku. Słupki postawione na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Bandrowskiego, tuż obok komisariatu Centrum, budzą mieszane uczucia. – Mnie to nie przeszkadza, może być. – Potrzebne są, na zakręcie zajeżdżają samochody, stają na chodniku i tak nie powinno być. – To tylko zabiera miejsc parkingowe, których jest coraz mniej w mieście. – Gdyby to była droga dwukierunkowa to można by pomyśleć, że postawili to dla bezpieczeństwa, żeby była lepsza widoczność, ale w tym przypadku to ciężko mi powiedzieć dlaczego one są ustawione – komentują mieszkańcy.

Tymczasem pomimo ogólnych zakazów, niektórzy kierowcy nadal parkują samochody w niedozwolonych miejscach, nawet między postawionymi słupkami.

W całym ubiegłym roku mandatami ukarano za to przeszło 1500 osób, a ponad 4300 – pouczono.

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN