Miasto rezygnuje z zabudowy terenu dawnej strzelnicy na Piaskówce.

27.12.2018

To był jeden z warunków podpisanego właśnie porozumienia koalicyjno – programowego zawartego pomiędzy prezydentem a klubami radnych – Koalicji Obywatelskiej i Nasze Miasto Tarnów.

Mieszkańcy długo walczyli o to, by zmienić przeznaczenie tego terenu i powstrzymać zabudowę w rejonie Czapskiego, bo park zaczął się zmieniać w betonową pustynię.

Miasto planowało sprzedać go deweloperowi. – Dzięki umowie wycofało się z tego planu – mówi radny Tomasz Olszówka.

Zapisaliśmy, że miasto powstrzyma się i zrezygnuje z pomysłu sprzedaży terenów zielonych i pozostawi je na cele rekreacyjne. Jest to wyjątkowy teren zielony w centrum miasta w gęstej zabudowie deweloperskiej. Przez lata doszło tam o niedopuszczalnej sytuacji z punktu widzenia nowoczesnego miasta. Deweloper śmiało sobie poczynał i budował gęstą zabudowę mieszkaniową. Komfort życie stał się wręcz nieznośny.

W przyszłości rejon dawnej strzelnicy na Piaskówce miałby być częścią parku centralnego. To pomysł społeczny grupy mieszkańców, który trafił już do budżetu obywatelskiego Małopolski. Wzorem Nowego Jorku miejsce to miałoby łączyć się z parkami Strzeleckim i terenem Kantorii. Miałby w sumie aż 100 hektarów.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN