Miasto szuka nowego wykonawcy, który dokończy przebudowę Lwowskiej

23.06.2020

Przetarg ma być rozstrzygnięty jeszcze latem i prace mają ruszyć po wakacjach.

Tymczasem firma Strabag, która przerwała jesienią ubiegłego roku prace, złożyła pozew przeciw miastu, które w marcu odstąpiło od umowy z nią.

Jak mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, prace powinny zostać wznowione przez nowego wykonawcę jesienią.

– Przejęliśmy plac budowy i jego część przekazaliśmy do realizacji przez firmę Eurovia, która będzie realizowała w pierwszej kolejności zbiornik retencyjny. Liczymy, że po wakacjach wyłonimy wykonawcę i jesienią prace będą kontynuowane. Przewidujemy, że potrwają około 10 miesięcy.

Tymczasem trwają prace nad przywróceniem ruchu okrężnego na skrzyżowaniu Lwowskiej z Okrężną. Wykonuje je miejskie przedsiębiorstwo PUK. Rondo ma być gotowe przed wakacjami.

– W związku z tym, że widzimy, że rośnie natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu, została podjęta decyzja o wprowadzeniu ruchu okrężnego, po to , żeby poprawić przepustowość i bezpieczeństwo. Rondo będzie miało charakter tymczasowy i materiały, z których będzie zrobione również, bo realizujemy go z materiałów z rozbiórki. Warstwa wierzchnia będzie z betonowych płyt. Środki w całości na to rondo pozyskujemy z naszych zasobów magazynowych.

Lwowska miała być gotowa do końca września, bo z powodu dofinansowania unijnego inwestycję trzeba do tego czasu rozliczyć.

Miasto  prowadzi rozmowy o zgodę na przedłużenie terminu oddania inwestycji  w Ministerstwie Rozwoju.

Przypomnijmy, Strabag domagał się przedłużenia terminu oddania Lwowskiej do kwietnia 2021 roku, nie zgadzał się też na ponoszenie kosztów związanych z rocznym opóźnieniem rozpoczęcia prac, które było spowodowane wydłużeniem się czasu pozyskiwania dokumentacji.

Firma domagała się też większej kwoty od miasta z powodu wzrostu kosztów wydanych na materiały i wykonanie.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN