Miasto szuka pomysłów na projekty finansowane z Funduszy Norweskich

27.08.2020

Każdy może podać pomysł na projekt, który zostanie zgłoszony do Programu „Rozwój Lokalny”, dofinansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Miasto oprócz wskazania pewnych problemów rozwojowych i celów rozwojowych będzie musiało również zaproponować projekty, na które będzie chciało pozyskać dofinansowanie.

– Szukamy na razie pomysłów na przedsięwzięcia. Potem te przedsięwzięcia skonkretyzujemy bardziej, w formie wymaganej przez wniosek i one zostaną zgłoszone do projektu. To jest ta cała idea. Każdy może zgłosić pomysł na projekt. My potem te pomysły ubierzemy w większe konkrety. Postaramy się to złożyć do funduszy norweskich. W tej chwili miasto na cały program, na który składa się szereg projektów, może uzyskać od 3 do 10 milionów euro – mówi Rafał Koścień, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta.

Program daje możliwość sfinansowania nawet 100% kosztów przedsięwzięcia. Ostatecznie miasta, które otrzymają wsparcie, wyłonione zostaną w drodze konkursu.

Propozycje można zgłaszać do 11 września 2020 r.

Posłuchaj:
Rafał Koścień
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN