Miasto Tarnów żąda wyjaśnień od Tauronu

15.06.2020

Spółka energetyczna chce od miasta dodatkowych opłat za ponowne włączenie lamp oświetleniowych. Na początku było to ponad 20 tysięcy.

Przypomnijmy, że w ramach oszczędności miasto wyłączało uliczne oświetlenie między północą, a czwartą nad ranem. Dzięki temu w kasie miejskiej zostało ponad 70 tysięcy złotych.

Odbyły się spotkania, teraz zażądaliśmy wyjaśnień na piśmie – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Artur Michałek

– Takie wynagrodzenie jest nieakceptowalne ze strony Zarządu Dróg i Komunikacji. Dlatego też wystąpiliśmy do Tauronu, żeby przedstawili kalkulacje jakie są podstawy do tego, żeby żądać aż tak wysokich stawek za przeprowadzenie tej operacji. Uważamy, że są to koszty nie współmierne do zakresu czynności jakie powinny być zrobione, żeby przywrócić oświetlenie w okresie nocnym.

Jak dodaje Artur Michałek, ZDiK już przestawił na całonocne funkcjonowanie wszystkie należące do nich lampy. Podobnie zrobiła w Tarnowie-Mościcach Grupa Azoty. Do Tauronu należy jednak najwięcej lamp, bo aż 8 tysięcy.

Odpowiedź Tauronu będzie znana najprawdopodobniej w tym tygodniu.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN