Czy miasto zwalczy reklamowy chaos? – jest uchwała radnych

23.02.2018

Bocheński samorząd zamierza walczyć ze szpetnymi szyldami. Konsultowanie zasad dotyczących umieszczania tablic reklamowych na budynkach szło mozolnie i trwało kilka lat.

Na początek powinny zniknąć reklamy w centrum miasta – mówi reporterowi RDN radny Marek Bryg. – Te wszystkie szyldy, reklamy, powinny mieć jakieś potwierdzenie od Urzędu Miasta. Wydaje mi się, że rolą pani architekt jest, żeby taka reklama uzyskała akceptację. Niech one będą przerobione, bo wiadomo – reklama dźwignią handlu, natomiast trzeba je przerobić w taki sposób, żeby nie były tak krzykliwe – dodaje radny.

W Bochni największe restrykcje przewidziano w śródmieściu, skąd mają zniknąć m.in. reklamy wielkogabarytowe. – To największy problem okolic Rynku, ale także wielu skrzyżowań – uważa burmistrz Bochni Stefan Kolawiński. – Ja to tak brzydko nazywam ceratami, ale ta reklama w tej formie jest bardzo powszechnie stosowana i bardzo to razi, bo szpeci całe miasto i to wymaga naprawdę gruntownego uporządkowania – dodaje burmistrz.

Proponowane przepisy mają dotyczyć nie tylko ścisłego centrum, ale i terenu całej Bochni. Według projektu urzędników, miasto będzie podzielone na sześć stref.

Ponadto urzędnicy będą kontrolować, czy właściciele firm posiadają pozwolenia na umieszczanie tablic i szyldów na budynkach.

Posłuchaj:
Marek Bryg
Stefan Kolawińsk
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN