Michał Kądziołka: – Radni mają prawo pytać o kondycję miejskich spółek [WIDEO]

22.02.2021

Radni mają prawo analizować kondycję miejskich spółek, bo po to zostali wybrani przez mieszkańców. Tak w porannej rozmowie Słowo za Słowo w radiu RDN Nowy Sącz wiceprzewodniczący Rady Miasta skomentował sytuację wokół kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w spółce NOVA.

Czy to, że moja rodzina prowadzi wynajem pod nieruchomość ma powodować, że nie mogę sprawdzać działań danej spółki, jeśli wątpliwości wokół niej zgłaszają mi mieszkańcy miasta, którzy mnie wybrali? – pytał Michał Kądziołka.

– Ktoś z rodziny radnego prowadzi firmę transportową, zajmującą się przewozem osób. To w tym momencie ten radny nie może zajmować się spółką MPK i pytać o nią, jeżeli przez mieszkańców został wybrany? Albo na przykład któryś z radnych zajmuje się nadzorem nieruchomościami. To czy w tym momencie on nie ma prawa pytać o działania spółki STBS?

Radny odniósł się w ten sposób do słów prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, według którego nie powinien on uczestniczyć w debacie wokół spółki NOVA.

Jak dodał Michał Kądziołka ani on, ani jego rodzina nie czerpią żadnych dochodów z działalności śmieciowej.

Posłuchaj:
Michał Kądziołka
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN