Michał Koralik: To była wyjątkowo długa, ale spokojna kampania wyborcza [WIDEO]

11.06.2021

– Ciężkowice potrzebują doświadczonego gospodarza, z determinacją i wizją rozwoju oraz otwartego na współpracę ze wszystkimi środowiskami – powiedział kandydat PiS na burmistrza Ciężkowic Michał Koralik.

W programie Słowo za Słowo zwrócił uwagę, że kampania była wyjątkowo długa, ale przebiegała spokojnie, a mieszkańcy mieli czas na to, aby zastanowić się kto będzie dobrym burmistrzem.

– Przede wszystkim była to kampania bardzo długa, prawie półroczna, jedna z najdłuższych chyba w historii. Z jednej strony była to pozytywna okoliczność, gdyż wszyscy kandydaci mogli przedstawić swój program i przedstawić się. Z drugiej strony dochodziło również do pewnej polemiki, ale to jest normalne przy wyborach kiedy ścierają się poglądy, kiedy ścierają się środowiska, ścierają się stanowiska, wizje. Myślę, że kampania przebiegała w sposób poprawny. Nie było nadmiernej agresji, jest bardzo spokojnie, i oby tak zostało, bo to świadczy o kulturze, zarówno mieszkańców jak i kandydatów.

Przedterminowe wybory w Ciężkowicach ogłoszono po śmierci poprzedniego burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza.

Michał Koralik powiedział, że objęcie stanowiska w połowie kadencji wymaga przede wszystkim kontynuowania ważnych inwestycji, ale też wizji rozwoju. Właśnie takiego gospodarza – jego zdaniem- potrzebują Ciężkowice.

– Gospodarza doświadczonego, z pewną wizją, charyzmą, z determinacją, gdyż wyzwania, które stoją przed gminą są bardzo poważne i ich rozwiązywanie musi być oparte o szerokie spektrum współpracy ze wszystkimi środowiskami. Jest również potrzeba tzw. zrównoważonego rozwoju, a więc inwestowania we wszystkich środowiskach i wychodzenia naprzeciw tym potrzebom, które są zgłaszane przez mieszkańców, jak również dobra współpraca z radą.

W swoim programie wyborczym, kandydat PiS zapowiada starania o rządowe pieniądze na rozwój gminy. Mocny akcent stawia na ludzi młodych i zapowiada m.in. powołanie młodzieżowej rady gminy, która miałaby być głosem doradczym burmistrza. Michał Koralik zapowiada ponadto budowę żłobka, wejście w rządowy program ‘Mieszkanie Plus’ oraz poprawę jakości dróg.

Przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic odbędą się w niedzielę, 13 czerwca. Mieszkańcy będą mogli głosować w pięciu komisjach wyborczych w godzinach od 7.00 do 21.00. Oprócz Michała Koralika, o fotel burmistrza powalczą: Dorota Mazur, Robert Figas oraz Stanisław Kuropatwa. Aby odnieść w nich zwycięstwo, jeden z kandydatów musi osiągnąć ponad 50-procentowe poparcie. Jeśli tak się nie stanie, odbędzie się druga tura wyborów.

Posłuchaj:
Michał Koralik
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN