Michał Nawrocki: – PWSZ potrzebuje głębokiej reformy [WIDEO]

25.06.2018

O potrzebie głębokiej reformy największej tarnowskiej uczelni mówił, w programie Słowo za słowo, kandydat na jej rektora, prof. nadzw. PWSZ, Michał Nawrocki.

Jego zdaniem stagnacja uczelni, to stagnacja miasta. – Kandyduję z trzech powodów – podkreśla polonista. – Pewne modele się wyczerpały, pewne trzeba przemyśleć, a jeszcze inne zmienić. Druga kwestia to miasto i jego związek z uczelnią. To też przetrwanie Tarnowa w tej roli porządnego miasta, bo ono w tym momencie buduje nową tożsamość. Trzeci wymiar jest osobisty – mój przywilej jest moim obowiązkiem. Przychodzą do mnie ludzie i proszą, żebym coś może zrobił dla nich – komentuje profesor.

Prof. Michał Nawrocki uważa, że tarnowska PWSZ powinna być uczelnią akademicką. Jego zdaniem to wzrost rangi także dla samego miasta i jeden ze sposobów na degradację Tarnowa.

Kandydat na rektora krytykuje ponadto deklarację startu w wyborach prezydenckich Romana Ciepieli wygłoszoną podczas jubileuszu 20-lecia uczelni. Uważa, że została naruszona jej apolityczność.

A pomysł prezydenta Tarnowa o przekazaniu terenu dawnej Kapłanówki pod wydział lekarski uważa za nierealny. Jego zdaniem to kolejna obietnica bez pokrycia, która, jako hasło przedwyborcze, brzmi nieźle.

Prof. Michał Nawrocki jest polonistą, ma 44 lata, jest autorem książek, podręcznika dla szkół średnich i dwóch powieści. Mieszka i pracuje w Tarnowie.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Michał Nawrocki
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN