W miejsce starych garaży – parking

13.07.2018

Rozpoczęła się budowa nowych miejsc parkingowych na tarnowskich Gumniskach. Powstają w miejscu starego placu między Zespołem Szkół Niepublicznych Niepłatnych, a Zakładem Aktywności Zawodowej ‘Słoneczne wzgórze”, pomiędzy ulicami Sanguszków i Błotną.

– Zaistniała duża potrzeba na dodatkowe miejsca postojowe na ulicy Błotnej, przede wszystkim z uwagi na nowo budowany obiekt Zakładu Aktywności Zawodowej, jak również do obsługi pobliskiej szkoły – tłumaczy Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Z tytułu nieprawidłowego parkowania pojazdów wzdłuż ulicy Błotnej, Zarząd Dróg i Komunikacji stwierdził potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia. Inwestycja została wpisana do budżetu i w tej chwili jest realizowana przez wyłonioną w drodze przetargu firmę – informuje.

Jak dodaje Artur Michałek, budowa parkingu realizowana jest poza pasem drogowym. Oznacza to, że nie będzie żadnych utrudnień w ruchu drogowym.

Koszt całej inwestycji to ponad milion sto tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał bieżącego roku. Nowy parking pomieści blisko 50 samochodów.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN