Mielecka prokuratura bada przyczyny śmierci małżeństwa z Kielc, których ciała odnaleziono w podmieleckiej Surowej

14.10.2020

Na zwłoki 70-latka natrafiono w sobotę, 3 października, a jego 66-letniej żony trzy dni później. Oboje mieli rany postrzałowe. Jak wykazała sekcja zwłok i tomografia komputerowa przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie w głowie mężczyzny był jeden pocisk.

Do kobiety oddano 8 strzałów – relacjonuje Marian Burczyk prokurator rejonowy w Mielcu. – Na czaszce zabezpieczono dwa odkształcone, spłaszczone pociski, które nie przebiły czaszki. Natomiast po jej otwarciu ujawniono kolejne 6 pocisków lub ich części. Przy mężczyźnie znaleziono pistolet , chałupniczej roboty, nieprofesjonalny. Broń ta będzie badana.

Śledczy nie wykluczają, że mogło dojść do tzw. samobójstwa rozszerzonego. Wiele wskazuje, że 70-letni kielczanin zastrzelił swoją żonę, a następnie po pokonaniu kilku kilometrów sam odebrał sobie życie. Czy tak było, badają biegli sądowi.

Przypomnijmy starsze małżeństwo z Kielc wypoczywało w gospodarstwie agroturystycznym w Górkach. O zaginięciu kobiety i mężczyzny policję zawiadomiła właścicielka gospodarstwa w sobotę 3 października. Kobietę zaniepokoiła nieobecność gości, którzy dzień wcześniej wyjechali nad Wisłę, do Glin Wielkich na ryby.

Mężczyznę odnaleziono jeszcze tego samego dnia na brzegu rzeki. Jego żonę we wtorek znaleźli młodzi wędkarze.

Posłuchaj:
Marian Burczyk
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN