Powstanie schronisko dla bezdomnych zwierząt [ZDJĘCIA]

02.02.2018

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku w Nowym Sączu powstanie schronisko dla zwierząt. Miasto ma już zabezpieczone w budżecie pieniądze na ten cel. Parterowy budynek w którym schronienie znajdą między inny psy, koty i zwierzęta egzotycznie, powstanie przy wale przeciwpowodziowym na osiedlu Tłoki w Nowym Sączu.

Jest to działka której właścicielem jest miasto. Znajduje się w miejscu oddalonym od budynków mieszkalnych – tłumaczy Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza. – Wydaje nam się, że mieszkańcom osiedla Tłoki ten budynek nie będzie przeszkadzał – dodaje.

Inwestycja ma kosztować prawie półtora miliona złotych. Budynek pomieści 70 psów i 30 kotów. Pozostałe miejsce zostanie przeznaczone dla innych zwierząt.

Będzie to wielofunkcyjne schronisko z punktem przyjęć, nowoczesnymi boksami dla zwierząt oraz  z zapleczem sanitarno-szpitalnym – wyjaśnia Wojciech Piech.

W sprawie budowy schroniska apelowali sami mieszkańcy. Pod petycją do prezydenta podpisało się ponad 5 tysięcy osób.

Do tej pory bezdomne psy i koty z terenu miasta były wywożone do Nowego Targu. Budowa sądeckiego schroniska ruszy w połowie tego roku.

Posłuchaj:
Wojciech Piech
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN