Mieszkańcy 9 domów w gminie Jodłownik odcięci od świata

23.06.2020

Ostanie obfite opady odcięły mieszkańców od świata. Mowa o gminie Jodłownik w powiecie limanowskim. Mieszkańcy 9 domów nie mają możliwości, by dojechać do miasta. Zerwana została jezdnia i most. Teraz za pomocą ciężkiego sprzętu ustawiono prowizoryczną kładkę. – To nie jedyna miejscowość, gdzie mieszkańcy odczuli skutki obfitych opadów – mówi Zygmunt Biedroński dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w powiecie limanowskim.

– Najbardziej problematyczne sprawy na terenie gminy Jodłownik, gminy Mszana Dolna, trochę gmina Tymbark i trochę gmina Dobra. Najwięcej uszkodzeń była infrastruktury drogowej. W miarę doprowadzone tak do użytkowania drogi, żeby były przejezdne. Wczoraj pracował zarząd dróg powiatowych cały dzień i całą noc poprzednią.

Po 24 godzinach prac służb porządkowych w pozostałych miejscowościach uszkodzenia po ulewach zostały już usunięte. Mieszkańcy dziewięciu domów z Jodłownika nadal czekają, by mogli bezpiecznie przejechać. Od kilku już lat czekają natomiast na most, ale gmina dopiero projektuje odpowiednią przeprawę.

Posłuchaj:
Zygmunt Biedroński
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN