Mieszkańcy bloków przy Stromej w Koszycach Wielkich wciąż nie są właścicielami kupionych mieszkań

18.03.2019

Mimo że już w grudniu sąd przeniósł własność lokali z zadłużonego dewelopera na nich, nie mogą zostać wpisani do ksiąg wieczystych jako właściciele.

Walka o odzyskanie własności trwała 5 lat. 11 rodzinom groziła licytacja mieszkań na rzecz wierzycieli dewelopera.

Tymczasem wyrok wciąż nie jest prawomocny, bo sprzeciw złożyła osoba, która również straciła pieniądze u dewelopera i przez to, że blok nie zostanie zlicytowany, nie może odzyskać środków.

Jak wyjaśnia sędzia Irena Choma – Piotrowska, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, sąd odrzucił sprzeciw wierzyciela i uznał, że nie ma interesu w przystąpieniu do sprawy.

– Teraz to orzeczenie musi się uprawomocnić, czekamy na doręczenie postanowienia. Wierzyciel we wniosku wskazywał, że jeśli nastąpi przeniesienie własności nieruchomości na rzecz tych mieszkańców, to nie będzie miał już możliwości zaspokojenia swojej wierzytelności, bo deweloper nie dysponuje żadnym innym majątkiem. Stąd właśnie te czynności, żeby jednak – przynajmniej z tego majątku, który istnieje – mogli pozostali wierzyciele się zaspokoić.

Dodajmy, że podobny problem mają z deweloperem osoby, które wpłaciły mu pieniądze na poczet budowy nowego bloku i zostali z niczym.

Posłuchaj:
Irena Choma - Piotrowska
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN