Mieszkańcy coraz częściej w chmurach

09.07.2018

Samolotowe wyjazdy w rejon Basenu Morza Śródziemnego to bardzo popularny trend wakacyjny – wynika z danych biur podróży.

Jak się okazuje, mieszkańcy regionu najchętniej wyjeżdżają na greckie wysypy – mówi dyrektor zarządzający Biura Turystycznego Barbara Travel, w Tarnowie, Stanisław Franiak. – Najczęściej tarnowianie pytają o Zakynthos, Korfu, Rodos, Kretę. Duże zainteresowanie przyciąga także oferta krajów bałkańskich – Albania i Czarnogóra stały się modnym kierunkiem – wymienia dyrektor.

Dużą popularnością, ze względu na walory klimatyczne, krajoznawcze oraz kulinarne, cieszą się też Włochy – Kalabria, Sycylia czy Sardynia, Hiszpania – tu głównie Majorka czy Portugalia.

Spadki natomiast notują Turcja i Egipt. – W pewnym sensie Turcja została zastąpiona przez Bułgarię – dodaje Stanisław Franiak.

Z obserwacji wynika też, że tarnowianie, w coraz większym stopniu, letnie urlopy planują już około października, listopada. Wtedy też rezerwują wymarzone wycieczki. Sporo osób nadal korzysta z oferty last minute. Teraz jest pod tym względem szczyt sezonu.

A tymczasem, najstarsze w Tarnowie prywatne Biuro Podróży Barbara Travel, zmienia siedzibę. Zostaje przy tej samej ulicy – Targowej, lecz przenosi się do dużego i wygodnego obiektu.

Mieści się on przy ul. Targowej 4 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Stanisław Franiak
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN