Mieszkańcy dopytują kiedy kolejne podejście do budowy obwodnicy [WIDEO]

24.04.2018

Mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej mocno zniecierpliwieni przedłużającym się patem w sprawie ponownej budowy obwodnicy.

Po problemach z pierwszym wykonawcą, który zszedł z placu budowy, o rozstrzygnięciu kolejnego przetargu wciąż cicho. Dąbrowianie dopytują ile w sumie wyniesie opóźnienie w realizacji tej wyczekiwanej od lat inwestycji.

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który był gościem programu Słowo za słowo uważa, że to sprawa inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Twierdzi jednak, że jest w stałym kontakcie z urzędnikami drogowymi w Krakowie.

Jeśli zima będzie lekka to prace przyspieszą – mówi. – To jest szansa na to, że te opóźnienie będzie nieduże, tak mniej więcej do pół roku. Jeśli będą trudne warunki, bo różnie może być, to opóźnienie będzie wtedy oczywiście wydłużone – dodaje Tadeusz Kwiatkowski.

Mieszkańcy spekulują, że w tej sytuacji możliwe, że jako pierwszy powstanie most w Borusowej, który połączy dwa województwa. Symboliczne spotkanie w sprawie rozpoczęcia budowy odbyło się przed tygodniem na granicy regionów.

Jak informowaliśmy, pierwszy wykonawca obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej opuścił plac budowy z powodu problemów finansowych. Było to latem 2017 roku.

Więcej o tym także w Pulsie Regionu.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Tadeusz Kwiatkowski
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN