Mieszkańcy gminy Borzęcin z Kartami Seniora jako pierwsi w Małopolsce [ZDJĘCIA]

28.06.2021

Borzęcin gminą przyjazną seniorom. Przedstawiciele tamtejszych seniorów otrzymali karty, uprawniające do korzystania ze zniżek oferowanych przez partnerów lokalnych i ogólnopolskich programu. 

Borzęcin jako pierwszy w Małopolsce dołączył do Ogólnopolskiego Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Dzięki kartom seniora osoby powyżej 60. roku życia mogą liczyć na preferencyjne ceny w placówkach partnerskich programu: sanatoriach, przychodniach czy gabinetach rehabilitacji w całym kraju.

Zależy nam na zaktywizowaniu tego środowiska i wykorzystaniu doświadczenia życiowego oraz zawodowego mieszkańców 60+ dla międzypokoleniowej współpracy – tłumaczy wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak.

– Stawiamy na stworzenie jak najlepszych warunków do działalności, zachęcając seniorów, do tego, aby wyszli z domów i aktywnie brali udział w życiu, społecznym kulturalnym. Chociaż trzeba podkreślić, że te koła seniorów działają prężenie i w Borzecinie i w Przyborowie i w miejscowości Bielcza, realizują szereg inicjatyw – dodaje.

W Borzęcinie zaplanowano szereg kampanii skierowanych do seniorów m.in. “Nie daj się oszukać – stop manipulacji”, “Szkoła przyjazna seniorom”, “Poznaj swojego seniora z sąsiadem”.

Dotychczas do programu przystąpiło 160 samorządów w kraju. Docelowo do mieszkańców gminy Borzęcin w wieku 60+ trafi 500 sztuk Kart Seniora.

Posłuchaj:
Janusz Kwaśniak
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN