Mieszkańcy gminy Chełmiec mają dość przerw w dostawie wody. Wójt odpowiada

22.06.2022

Nie tylko modernizacja sieci wodociągowej i awarie, ale też nadmierne zużywanie wody podczas upałów. To według wójta gminy Chełmiec, Bernarda Stawiarskiego, przyczyny częstych niedoborów wody w ostatnich tygodniach.

Mieszkańcy gminy, którzy kontaktowali się z radiem RDN zarzucają władzy, że braki wody zdarzają się zbyt często i nie są przez urzędników wiarygodnie tłumaczone.

Cóż poradzę, mówimy prawdę – ripostuje Bernard Stawiarski i opisuje ostatnią awarię, która dała się we znaki mieszkańcom. Krytykuje też zachowania niektórych mieszkańców, które powodują, że sieć jest przeciążona.

To była awaria przy budowie hali w Marcinkowicach, przy robotach ziemnych została rozpruta rura, razem z kablem. Wcześniej też tak było około dwa miesiące temu i teraz w ostatni poniedziałek i wtedy były te braki. Natomiast najgorsze są ostatnio weekendy, kiedy ludzie, jak są upały to siedzą w domach i wylewają wodę wszędzie, gdzie tylko się da.

Bernard Stawiarski dodaje, że gmina Chełmiec prowadzi teraz największe inwestycje wodociągowe w historii i po ich zakończeniu sytuacja powinna się poprawić. Wójt apeluje jednocześnie do mieszkańców, aby podczas upałów, nie używali wody z kranu do podlewania lub napełniania przydomowych basenów.

Posłuchaj:
Bernard Stawiarski
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN