Mieszkańcy Królowej Polskiej muszą jeszcze poczekać na wiatę przystankową

16.08.2018

Jest pozwolenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu na prace w obrębie pasa drogowego na przystanku Królowa Polska Widac. Jak informowaliśmy na antenie radia RDN Nowy Sącz, nasi słuchacze skarżyli się na brak wiaty, która chroniłaby ich od zmiennych warunków pogodowych.

Jak informuje Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu, udostępniono gminie część drogi. – Trzeba się liczyć z tym, że poza pasem drogowym jest konieczność wykonania jeszcze innych prac związanych z przesunięciem ogrodzenia po to, aby ta wiata stała na poziomie porównywalnym z poziomem drogi.

Z tego powodu gmina musi wystąpić jeszcze o pozwolenie od Wód Polskich na prace w obrębie nasypu. – Część tego nasypu będzie zlokalizowana na terenie pasa wodnego i w związku z tym musimy wystąpić do Wód Polskich o uzyskanie zgody na to, aby zająć część terenu – tłumaczy Kazimierz Siedlarz, wójt gminy Kamionka Wielka.

Wójt Siedlarz zapewnia, że wiata ma się pojawić, jednak z powodu napiętego budżetu na ten rok jej powstanie może się opóźnić.

 

Posłuchaj:
Adam Czerwiński
Kazimierz Siedlarz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo (NS) - Iwona Mularczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN