Mieszkańcy Lichwina narzekają na nieterminowy wywóz śmieci

21.07.2021

To już nie pierwszy raz, kiedy firma spóźnia się z wywozem odpadów – żalą się mieszkańcy i proszą Radio RDN o interwencję.

Jak mówią, opóźnienia sięgają nawet kilku tygodni. Ponadto – jak mówią mieszkańcy, nie ma także podanych konkretnych informacji, kiedy będzie najbliższy termin odbioru odpadów.

Wójt gminy Pleśna, Józef Knapik przyznaje, że czasem mogą występować opóźnienia, ale zawsze po interwencji władz, śmieci są wywożone.

– Może być taka sytuacja, że gdzieś w kilku miejscach w danej miejscowości odpady nie są odbierane na czas, zwłaszcza tam, gdzie mamy tzw. posesje o utrudnionym dojeździe. Zgłaszają nam to mieszkańcy, my interweniujemy w firmie i śmieci zostają zabrane – dodaje.

Włodarz gminy stara się uspokoić mieszkańców.

– Rozumiem to, że czasem kogoś denerwuje, że nie odebrali mu śmieci w tym momencie, w którym powinni, tylko np. za tydzień. W naszej gminie wywóz odpadów jest często, bo co dwa tygodnie i staramy się z tych terminów wywiązywać. Wszyscy płacimy od tony wywozu śmieci, więc one i tak, prędzej czy później, zostają zabierane – mówi Józef Knapik.

Z kolei wójt nie zgadza się z głosami mieszkańców związanymi z tym, że nie ma informacji o planowanych wywozach śmieci.

Jak twierdzi, każdy mieszkaniec otrzymał harmonogram wywozu w systemie półrocznym, dodatkowo jest on również umieszczony na stronie internetowej. Natomiast jeżeli ktoś nie ma, a chciałby otrzymać w formie papierowej, może go odebrać w urzędzie gminy.

Tymczasem firma FB Serwis, która zajmuje się wywozem odpadów w gminie Pleśna wysłała specjalne oświadczenie do naszej redakcji, w którym ostatnie problemy z odbiorem odpadów tłumaczy awarią śmieciarki. Według przedstawicieli firmy mieszkańcy mieli zostać powiadomieni SMS-owo o tym, że śmieci zostaną odebrane 21 lipca.

 

Treść oświadczenia firmy wywożącej odpady:

W ostatni piątek (16 lipca) śmieciarka, przy pomocy której realizowano odbiór odpadów z terenu Gminy Pleśna uległa awarii, w związku z czym nie udało się zrealizować odbioru z części nieruchomości wsi Lichwin. Urząd Gminy został poinformowany o awarii oraz o tym, że odbiór zastępczy dla tych nieruchomości został wyznaczony na środę, 21 lipca. Mieszkańcy powinni otrzymać tę informację za pośrednictwem wiadomości SMS, które wysyłane są przez Urząd Gminy.

Posłuchaj:
Józef Knapik
Jakub Sajdak, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tadeusz Bąk
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Włodarczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN