Mieszkańcy Lipnicy Wielkiej i Kordian zbierali pieniądze dla małej Amelki

03.02.2020

Ma zaledwie 9 miesięcy, ale przez całe życie musi walczyć z ciężką chorobą. Amelek, dla której zorganizowano akcję charytatywną w Lipnicy Wielkiej, cierpi na Artogrypozę, to choroba o bardzo zróżnicowanym charakterze polegająca na występowaniu wrodzonych wielostawowych przykurczy. Choroba zajęła już rączki i nóżki dziewczynki. Żeby pomóc dziewczynce i jej rodzicom w niedzielę w Lipnicy Wielkiej odbył się koncert charytatywny. Pieniądze, które udało się zebrać, trafią na konto małej Amelki, aby ta mogła rozpocząć rehabilitację.

– Zbieramy fundusze na rehabilitację Amelki naszej parafianki z Lipnicy Wielkiej. Amelka od urodzenia ma taką chorobę, która polega na zaniku mięśni, dzięki tej pomocy liczymy na to, że kiedyś będzie samodzielna, będzie mogła ruszać rączkami, będzie mogła chodzić – wyjaśnia Elżbieta Biskup jedna z organizatorek.

W organizacji charytatywnego koncertu pomogli mieszkańcy. Wolontariusze zbierali pieniądze, a podczas koncertu można było kupić przysmaki przygotowane przez koło gospodyń wiejskich. Aby pomóc w zbiórce pieniędzy dla chorej dziewczynki w Lipnicy Wielkiej wystąpił Kordian.

Posłuchaj:
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN