Mieszkańcy mają problemy z dodzwonieniem się do niektórych sądeckich przychodni

20.10.2020

Temat koronawirusa nas nie opuszcza, nawet pośrednio. Tym razem chodzi o problem, który może dotknąć naprawdę każdego z nas, dziś, lub jutro. I nie chodzi nawet o sam Covid, ale o grypę lub zwykłe przeziębienie. Tym razem historia, których pewnie obecnie tysiące. Dotknąć może wszystkich, niezależnie od stanu, bo w tym przypadku chodzi o księdza i brak możliwości skontaktowania się z przychodnią zdrowia.

Z prośbą o interwencję zadzwonił do nas ksiądz proboszcz Marcin Zawiślak z parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Długołęce-Świerkli. Chodzi o przedłużenie zwolnienia lekarskiego, którego nie może uzyskać.

– W ostatnich dniach próbuję dodzwonić się do przychodni. Wczoraj (19.10) dzwoniłem 400 razy do przychodni „Eskulap” w Starym Sączu. Nie dodzwoniłem się o zwykłe przedłużenie zwolnienia. Więc w obecnej sytuacji, jeśli też nie uda mi się dodzwonić, pewnie muszę iść do szkoły normalnie uczyć, mimo że nie czuję się najlepiej, a mówimy o chronieniu innych w tych czasach epidemii.

Ksiądz proboszcz dodaje, że chcąc, nie chcąc będzie zmuszony zachować się inaczej niż wszędzie naokoło jest nam to wtłaczane.

– Idąc załóżmy do szkoły po tych sześciu dniach przerwy, no to pójdę tak niepewnie. Mówimy o dziesięciu dniach przynajmniej pobytu na wolnym, a tutaj niestety jak się nie dodzwonię w żaden sposób, no to muszę iść do szkoły.

i narażać innych. Próbowaliśmy wielokrotnie dodzwonić się do wspomnianej przychodni, ale bez skutku.

Problem z dodzwonieniem się dotyczył też kilku okolicznych przychodni. Na szczęście problemu z komunikacją nie było w przychodni Poprad w Piwnicznej, gdzie uzyskaliśmy konkretne informacje.

– Dużo pacjentów jest na tele-porady umawianych. Część pacjentów tutaj jest umawiana przez lekarza do gabinetu, no ale o tym decyduje już lekarz. Także my umawiamy na tele-porady, lekarz ewentualnie już sam zaprasza do gabinetu.

Dobrze byłoby, gdyby z większością placówek, szczególnie w obecnym trudnym czasie, łatwo można było się skontaktować w celu uzyskania potrzebnej pomocy. Miejmy nadzieję, że głos pacjentów, mieszkańców Sądecczyzny będzie w tym temacie naprawdę słyszalny.

Posłuchaj:
ks. Marcin Zawiślak
Przychodnia w Piwnicznej
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo(NS) - Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN